منچستریونایتد – آرسنال؛ در جست‌وجوی مسیر موفقیتبه گزارش سایت شرط بندی، از مزیت‌های حضور چند تیم بزرگ و پرطرفدار در یک لیگ این است که در بسیاری از هفته‌ها شاهد جدالی هیجان‌انگیز خواهیم بود. یکی دیگر از نبرد‌های بزرگ لیگ برتر انگلیس در هفته هفتم بین منچستریونایتد و آرسنال در اولدترافورد برگزار خواهد شد. امشب از ساعت ۲۲:۳۰ تیم‌هایی به مصاف هم خواهند رفت که چند فصلی می‌شود از کورس قهرمانی خارج شده‌اند، اما در هر صورت از بزرگان انگلیس هستند و نبردشان پرخاطره بوده و خواهد بود. قاضی مسابقه امشب بین شیاطین‌سرخ و توپچی‌ها، کوین فرند است.

منچستریونایتد؛ راه نجات
اگر کارنامه اوله‌گنار سولشائر در منچستریونایتد را بررسی کنیم، نمی‌توانیم بگوییم مربی موفقی بوده است. اما او محبوب منچستری‌هاست و سرالکس فرگوسن هم این مربی را تأیید می‌کند. در واقع هواداران منچستریونایتد امید دارند سولشائر تیمی بسازد که حداقل هویت تیم قدیمی‌شان را داشته باشد. برای این فصل چند مهره جوان خرید و این بیانگر تفکر او برای ساختن تیمی جدید در طولانی‌مدت است. این سال‌ها دیگر در باشگاه منچستریونایتد آن‌قدر مدیران حوصله ندارند که مثل سال‌های پایانی دهه ۱۹۸۰ اجازه بدهند تیم‌شان ببازد و ببازد تا بلکه تیمی بزرگ ساخته شود. فوتبال نتیجه‌گرا شده و اگر همین‌طور بی‌خیالِ نتایج باشند شاید ضعیف‌ترین رتبه تاریخ‌شان در لیگ برتر به ثبت برسد. نام‌های مختلفی پیرامون جانشینی سولشائر مطرح شده‌اند و حتی علاقه فرگی به او هم نمی‌تواند آینده‌اش را تضمین کند. در واقع کم‌کم باید شرایط را تغییر دهد و همین بازی‌های بزرگ راه نجاتی برای او خواهد بود. البته اگر مثل پس از بازی برابر چلسی دیدار‌های کوچک‌تر را واگذار نکند! وضعیت یونایتد در مجموع خوب نیست و برخی ستاره‌های تیم مثل رشفورد هم در بازی امشب غایب خواهند بود. با این حال سولشائر می‌داند آینده‌اش به بازی‌های همین مقطع بستگی دارد.

آرسنال؛ معماری آرسنالِ جدید
داستان برای اونای امری در آرسنال هم تقریباً شبیه اوله‌گنار سولشائر است. او سکان تیمی را فصل قبل در دست گرفت که موفقیت قابل ذکری در لیگ برتر نداشته و قهرمانی‌های جام‌حذفی با آرسن ونگر هم راضی‌شان نمی‌کند. آرسنال که هنوز هم تنها تیم شکست‌ناپذیرِ قهرمان است نتوانسته با خرید‌های بزرگ به تیم خوبی که حدود ۱۵ سال پیش ونگر ساخته بود نزدیک شود. در واقع جنسِ توپچی‌ها جور نیست. خوب حمله می‌کنند، اما می‌توان گفت تقریباً بی‌دفاع هستند. لوئیس را خریدند که اوضاع دفاع بهتر شود، اما با اشتباهات عجیب و خطا‌های غیرمنطقی تیمش را به دردسر انداخته است. بعد از بازی هفته اول برابر نیوکاسل از همه رقبا گل خورده‌اند. اینکه اِمری به‌جای ساختن دفاع قوی در تابستان به سراغ وینگر گرانقیمتی مثل پپه رفت برای هواداران آرسنال عجیب بود. همین لوئیس هم در آخرین روز نقل‌وانتقالات خریداری شد. سرمربی اسپانیایی آرسنال در پی ساختن یک قلعه جدید برای توپچی‌هاست، اما آجر‌ها را درست روی هم نمی‌چیند و این دیوار فعلاً استحکامی ندارد. امشب به اولدترافورد می‌روند، جایی که حتی در بدترین روز‌های رقیب هم برنده نبوده‌اند. شاید خیلی از هواداران کم سن و سال آرسنال هم برتری در اولدترافورد را به یاد نداشته باشند. آیا حداقل برای آینده بهتر آرسنالِ امری می‌تواند طلسم اولدترافورد را بشکند؟

آخرین جدال
دیدار برگشت فصل قبل لیگ برتر را آرسنال با ۲ گل از منچستریونایتد برد. ژاکا و اوبامیانگ گل‌های توپچی‌ها را زدند.

آمار بازی
۵۴) در ۵۴ نبرد لیگ برترین بین منچستریونایتد و آرسنال، شیاطین‌سرخ ۲۴ برد داشته‌اند، ۱۴ برد سهم توپچی‌ها بوده و ۱۶ بازی هم مساوی شده است.
۵) در ۵ جدال آخر یونایتد و آرسنال هر تیم ۲ بازی را برده و یک بازی هم مساوی شده است.
۱۲) منچستریونایتد در ۱۲ بازی آخرش برابر آرسنال در لیگ برتر در اولدترافورد شکست نخورده است، در این ۱۲ بازی ۸ برد و ۴ تساوی داشته.
۱۳) آخرین برد آرسنال برابر منچستریونایتد در خانه حریف به ۱۳ سال پیش برمی‌گردد. از همان فصل ۲۰۰۷-۲۰۰۶ برابر این حریف دو برد متوالی هم نداشته‌اند.
۴) جسی لینگارد بیش از هر تیم دیگری در لیگ برتر برابر آرسنال گل زده که ۴ گل بوده است.
۱۳) پیرامریک اوبامیانگ در ۱۳ بازی آخرِ لیگ برتری که در ترکیب آرسنال بوده موفق شده ۱۳ گل بزند.
۲) شیاطین‌سرخ فقط ۲ بازی از ۱۱ بازی آخرشان در لیگ برتر را برده‌اند.
یک) بعد از اینکه منچستریونایتد در هفته نخست لیگ برتر ۴ گل زد، در ۵ بازی بعدی هیچ‌گاه بیش از یک گل به ثمر نرسانده است.

مصدومان و محرومان
لوک شاو، اریک بایی، تیموتی فوسو منسا، مارکوس رشفورد، دیوگو دالو، آنجل گومس و آنتونی مارسیال در لیست بلندبالای مصدومان منچستریونایتد قرار دارند. الکساندر لاکازت، کونستانتینوس ماوروپانوس، امیل اسمیت راو و آینسلی مایتلند نیلس هم آسیب‌دیده‌های آرسنال هستند که قطعاً به بازی امشب نخواهند رسید.

ترکیب احتمالی دو تیم
منچستریونایتد: دخئا، وان‌بیساکا، لیندلوف، مگوایر، یانگ، پوگبا، ماتیچ، مک‌تامینِی، ماتا، جیمز و گرینوود
آرسنال: لنو، چمبرز، سوکراتیس، لوئیس، کولاشیناتس، گندوزی، ژاکا، پپه، سبایوس، نلسون و اوبامیانگ

0/5 ( 0 نظر )