افزایش نگرانی‌ها از شرایط میزبانی عراق برای مسابقات ورزشی

به گزارش سایت شرط بندی، بنابر اعلام الجزیره، با توجه به افزایش اعتراض‌های مردمی در بیشتر شهر‌های عراق تمام فعالیت‌های ورزشی در این کشور شامل لیگ عراق و سایر بازی‌ها متوقف شده است بدون اینکه تاریخ جدیدی برای برگزاری آن اعلام شود، زیرا پیش بینی می‌شود با تداوم این وضعیت عراق، این تاخیر طولانی‌تر باشد.

در چنین شرایطی فدراسیون فوتبال عراق تصمیم گرفت بازی‌های مرحله پنجم جام حذفی این کشور را به تعویق اندازد و سایر فدراسیون‌های ورزشی هم به دلیل ناتوانی در برگزاری مسابقات آن‌ها را به حالت تعلیق درآورند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا هم امروز (سه شنبه) تصمیم گرفت رقابت‌های انتخابی جوانان آسیا که قرار بود در کربلا انجام شود به تعویق اندازد.

در جامعه ورزشی عراق نگرانی زیادی نسبت به احتمال انتقال دیدار تیم ملی این کشور با ایران و بحرین ایجاد شده است. بازی‌هایی که باید در روز‌های ۱۴ و ۱۹ نوامبر (۲۳ و ۲۸ آبان) در ورزشگاه بصره برگزار شود.

البته برخی رسانه‌های عراقی فاش کرده اند تلاش‌هایی از سوی فدراسیون فوتبال ایران و بحرین برای برگزاری بازی خود با عراق در استان اربیل در کردستان عراق انجام شده و در صورت تائید فیفا این بازی‌ها در ورزشگاه فرانسوا حریری اربیل برگزار می‌شود.

از طرفی فدراسیون بین المللی عربی هم بازی‌ای که قرار بود ۷ نوامبر بین تیم نیروی هوایی عراق و MC الجزایر برگزار شود را به تاخیر انداخته و این دیدار هم به جای کربلا در بصره انجام خواهد شد.

افزایش نگرانی‌ها از شرایط میزبانی عراق برای مسابقات ورزشی

عبدالخالق مسعود، رئیس فدراسیون فوتبال عراق گفت: موضوع نگران کننده‌ای درباره بازی عراق با بحرین و ایران وجود ندارد چرا که اعتراض‌ها در عراق مانند شرایطی است که در هنگ کنگ وجود دارد و آنجا هم فیفا یا AFC تصمیمی برای انتقال بازی هنگ کنگ با ایران و بحرین به کشوری دیگر نگرفتند.

او تصریح کرد: ما نمی‌دانیم در روز‌های آتی چه تصمیمی اتخاذ می‌شود، اما تاکنون تصمیمی برای تغییر محل و زمان بازی گرفته نشده است. من چند روز پیش در جلسه هیئت اجرایی AFC در ویتنام شرکت کردم و در آنجا بحثی درباره انتقال بازی‌ها به خارج از عراق مطرح نشد.

مسعود اظهار داشت: ما نمی‌دانیم درباره بازی‌ای که قرار است ۱۴ نوامبر بین تیم ملی ما با ایران برگزار شود چه اتفاقی رخ می‌دهد. طبق صحبتی که با مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران داشتم او هیچ بحثی درباره درخواست این فدراسیون برای تغییر محل برگزاری بازی از بصره مطرح نکرد. ضمن اینکه فردا (چهارشنبه) هیئتی از ایران به بصره می‌آید تا وضعیت را برای انجام دادن تمرینات آماده سازی و اقامت تیم ملی این کشور بررسی کند.

همچنین حیدر محمود، مربی تیم اربیل گفت: این اعتراض تاثیر چشمگیری در برگزاری کلیه فعالیت‌های ورزشی کشور داشته است و روی تمام رقابت‌های باشگاهی و رقابت‌های مقدماتی جام جهانی سایه انداخته است.

او تاکید کرد به احتمال فراوان فیفا و AFC در اقدامی قریب الوقوع بازی عراق با بحرین و ایران را در شهری خارج از بصره که شاید اربیل باشد یا حتی در کشوری غیر از عراق برگزار کنند.

با این وجود رئیس بخش ورزشی یکی از رسانه‌های عراقی هم اظهار داشت: اقدام‌هایی که در بصره انجام می‌شود منجر به ایجاد آرامش و ثبات امنیتی خواهد شد و به همین دلیل شاید فیفا به برگزاری بازی در ورزشگاه نخل بصره چراغ سبز نشان بدهد. به همین دلیل نباید از برگزاری این بازی در بصره که مسئولانش توانایی غلبه بر مشکلات را دارند و شایستگی هایش از سوی سازمان‌های بین المللی حمایت می‌شود ترسید.

0/5 ( 0 نظر )