357160_212-1

به گزارش سایت شرط بندی، این هفته با برد پرسپولیس در اهواز شروع شد. مسابقه‌ای که تحت تأثیر حرکت (!) تدارکاتچی فولاد قرار گرفت. سپس دو تیم اول و دوم جدول در اصفهان به مصاف هم رفتند که تراکتور سومین باخت متوالی را متحمل شد و سپاهان جای خود را در صدر محکم‌تر کرد. همزمان در تهران، استقلال توفان به پا کرد و در نمایشی زیبا و جذاب ۵ گل به صنعت نفت زد و البته در پایان مربی خارجی آبی‌ها هم با مربی پرسپولیس و تیم ملی همصدا شد و تهدید کرد اگر پول نرسد…
این هفته در کنار نبرد صدرنشینان، قعرنشینان هم دوئل داشتند. در بوشهر دیدار شاهین و گل گهر مساوی تمام شد. شهرآورد خودروسازان را در تهران پیکان از سایپا برد و عصر جمعه نیز ماشین‌سازی کام‌بک زد و بازی باخته را از ذوب‌آهن برد تا همه منتظر خداحافظی با منصوریان باشند. نفت و نساجی هم در ادامه روند تساوی‌های بدون گل با هم مساوی کردند و شهر خودرو هم بعد از یک استراحت اجباری با برد به لیگ و کورس مدعیان صدر جدول برگشت.
تیم هفته: استقلال تهران
این هفته همه نگاه‌ها به نقش جهان بود و دیدار سپاهان و تراکتور که زرد‌ها قاطعانه بردند و در صدر با بقیه فاصله ایجاد کردند، اما همزمان با همان بازی در آزادی استقلال چنان توفانی به پا کرد که مسیر نگاه‌ها عوض شد. آبی‌ها ۵ گل به صنعت نفت زدند، تیمی که تراکتور را برده و ۲ پله از آن‌ها در جدول بالاتر بود. مهم‌تر از نتیجه، نمایش خیره‌کننده مردان استراماچونی بود. یک نمره کامل برای تیمی کامل که حالا مدعی هم هست.
مربی هفته: امیر قلعه‌نویی (سپاهان)
سپاهان پس از بردن پرسپولیس، تراکتور را در اصفهان پیش رو داشت که این چند هفته همسایه آن‌ها در صدر بود. مردان قلعه‌نویی با تکیه بر ترکیب و برنامه‌های او در یک دیدار هوشیارانه نزدیک‌ترین همسایه را بردند و جای خود را در صدر محکم و با سایر تعقیب‌کننده‌ها فاصله انداختند. قلعه‌نویی در این شطرنج قاطعانه و بدون حرف و حدیث دنیزلی را برد.
بازیکن هفته: وریا غفوری (استقلال)
کاپیتان استقلال این هفته برای تیمش همه کار کرد. بیرون زمین در جمع کردن حواشی و یک دست کردن تیم عالی بود و بعد از بازی هم به عنوان سخنگوی بازیکنان پشت سر سرمربی ایستاد. درون زمین هم یک تنه صنعت نفت را برد. هم گل زیبایی زد، هم ۲ پاس گل داد و هم یک شلیک به دیرک کوبید و در تمام طول ۹۰ دقیقه در دفاع و حمله یک سردار واقعی بود.
چهره هفته: فراز امامعلی (پیکان)
این مهاجم ۲۴ ساله جوان اگرچه در زمان مجید جلالی به ترکیب اصلی پیکان رسید و همان زمان نشان داد آینده درخشانی دارد، اما این فصل و در تیم حسین فرکی به عنوان مهاجم اول حسابی جا افتاده و این هفته هم در شهرآورد بسیار مهم خودروسازان (که برای مدیران پیکان و سایپا اهمیتی فراتر از بردن استقلال و پرسپولیس دارد) زننده تک گل سه امتیازی پیکان بود.
گلر هفته: حبیب فرعباسی (نفت مسجدسلیمان)
فصل قبل و در تمام هفته‌هایی که نفت با مربیان مختلف می‌باخت و حرفی برای گفتن نداشت، همه درخشش این جوان گمنام در چهارچوب قفس توری شهر اولین‌ها را می‌دیدند و نوید ظهور یک سنگربان مطمئن را دارد. این فصل که نفت با تارتار همه را متوقف می‌کند، باز نقش فرعباسی در هر مسابقه درخشان‌تر از بقیه به چشم می‌آید. این هفته او ستاره میدان برابر نساجی بود.
گل هفته: حسین مهربان (شهرخودرو)
گل وریا غفوری به صنعت نفت انصافاً تماشایی و فنی بود. همان روز کی‌روش با یک ضربه سر تماشایی دروازه مظاهری را گشود، ولی برای تماشای گل برتر هفته دهم باید تا عصر جمعه صبر می‌کردیم. مهاجم جوان شهرخودرو گلی ۳ امتیازی برابر پارس جنوبی جم زد که فراتر از استاندارد‌های فوتبال ایران بود. چرخش حرفه‌ای و شلیک استثنایی چپ او همه استادیوم را همراه گلر پارس میخکوب کرد.
سوژه هفته: خداحافظ آقاسعید
اگر به سبک کشور‌های پیشرفته می‌خواستیم برای انتخاب «منفورترین» چهره در فوتبال ایران نظرسنجی بگذاریم به طور قطع رئیس سابق کمیته مسابقات سازمان لیگ رأی اول را می‌آورد! از بازیکن و مربی تا مدیر و داور و تماشاگر و روزنامه‌نگار تقریباً تمام اهالی فوتبال ایران منتقد رفتار و برنامه‌ریزی سعید فتاحی بودند و وسط بازی‌های هفته دهم ناگهان بدون مقدمه خبر برکناری او رسانه‌ای شد. هنوز هم کسی نمی‌داند فتاحی که از همه توفان‌های ریز و درشت جان به سلامت برد به چه دلیل خداحافظی کرد.
تیم منتخب هفته دهم
۴-۳-۳
کی‌روش استنلی/ سپاهان
فراز امامعلی/ پیکان
حسین مهربان/ شهرخودرو
وریا غفوری/ استقلال
میلاد سرلک/ نساجی
مهرداد عبدی/ گل‌گهر
محمد دانشگر/ استقلال
سیدجلال حسینی/ پرسپولیس
ادواردو دوسانتوس/ ماشین‌سازی
سعید آقایی/ سپاهان
حبیب فرعباسی/ نفت مسجدسلیمان
 
بهترین‌های هفته دهم لیگ برتر؛ صدر، زیرسایه نمایش خیره‌کننده آبی
0/5 ( 0 نظر )