زیدان: از آرزو کردن دست کشیدیم!به گزارش سایت شرط بندی، رئال‌مادرید در شروع مجدد لالیگا پس از تعطیلات زمستانی مهمان ختافه است. زین‌الدین زیدان سرمربی رئال دیروز در کنفرانس مطبوعاتی مربوط به این بازی حرف‌های مهمی زد و صحبت‌های مفصلی داشت. او ابتدا سال 2020 را تبریک گفت و سپس سؤال و جواب‌ها شروع شد.

آماده کردن دوباره تیم، بعد از تعطیلات کار سختی است؟
مبارزه همیشه ادامه دارد اما آنچه بیش از مبارزه اهمیت دارد، داشتن انگیزه است و ما برای بازی کردن انگیزه داریم.

دو بازی آخر بدون گل زده برای رئال به پایان رسید، این یک مشکل برای رئال است؟
چنین باوری ندارم. همیشه این را می‌گویم که لحظات و بازی‌هایی هستند که شما می‌توانی موقعیت خلق کنی اما نمی‌توانی آنها را تبدیل به گل کنی. این اتفاقی است که برای ما در دو بازی آخر رخ داد. مهمترین نکته این است که هر روز تلاش کنی و تمرین کنی که بتوانی گل بزنی. ما آرام هستیم و در بازی مقابل ختافه هم تلاش می‌کنیم که گل بزنیم.

نرسیدن به جام در این فصل، یک ناکامی برای شماست؟
ناکامی این است که تلاش نکنی و همه توانت را نگذاری. ما باید هر روز سخت تمرین کنیم. در نهایت فقط یک تیم است که لالیگا را می‌برد و یک تیم هم برنده لیگ قهرمانان اروپا می‌شود اما بقیه احمق نیستند. آنچه ما می‌خواهیم این است که جام ببریم اما اگر این اتفاق هم نیفتد به معنی ناکامی ما نیست.

ادن آزار چه زمانی به آمادگی می‌رسد؟
آنچه صد درصد می‌توانم بگویم این است که او برای سوپرجام اسپانیا آماده نخواهد شد. فعلاً ادن دارد شرایط طبیعی ریکاوری خود را طی می‌کند و امیدوارم که بعد از سوپرجام بتوانیم او را کم‌کم در کنار خودمان داشته باشیم.

در بازی با مایورکا به یکسری از بازیکنان بازی رسید. فکر می‌کنید الان تیم‌تان برای بازی با سیستم چرخشی کاملاً آماده است؟
من روی همه بازیکنانم حساب می‌کنم. این سبک من است. گروه خوبی را در اختیار دارم و از آنچه که دارم که به خوبی استفاده می‌کنم. بعضی‌ها بیشتر بازی می‌کنند و بعضی‌ها کمتر. چرخش در ترکیب بستگی دارد به بازی‌ها و خیلی چیزهای دیگر. نگاهم همیشه به بازی بعدی است. هنوز روی دو، سه بازیکن نمی‌توانیم حساب کنیم اما کم‌کم همه بازیکنان آماده می‌شوند و این خیلی خوب است.

این حرف که می‌گویند قهرمانی در لیگ قهرمانان راحت‌تر از قهرمانی در لالیگاست را قبول دارید؟
چنین عقیده‌ای ندارم. همه ما می‌دانیم لیگ قهرمانان چقدر سخت است. بهترین تیم‌ها آنجا هستند و هرچه جلوتر می‌روید بازی‌ها سخت‌تر می‌شوند. نظر من در مورد لیگ این است که چون بازی‌های زیادی داریم رقابت خیلی سختی به حساب می‌‌آید و خودم در تنها باری که قهرمان لیگ شدم در آخرین بازی مقابل مالاگا به این عنوان رسیدم. این نشان می‌دهد که لیگ چقدر سخت است اما لیگ قهرمانان اروپا هم رقابت بسیار پیچیده‌ای است.

در پنج سال گذشته، رئال‌مادرید فقط یک بار در اولین بازی بعد از تعطیلات برنده شده است.
نمی‌توانم دلیل خاصی را برای این موضوع بگویم. ما سعی می‌کنیم خیلی خوب برگردیم به بازی‌ها هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی. می‌خواهیم این روند را عوض کنیم. انگیزه‌ای که داریم خیلی بالاست و این برای یک شروع مجدد از همه‌چیز بهتر است. سعی می‌کنیم این بار سال جدید را به‌گونه‌ای متفاوت شروع کنیم.

0/5 ( 0 نظر )