به گزارش سایت شرط بندی و به نقل از ESPN، لوکاس برود، دبیرکل اتحادیه بین‌المللی فوتبال (IFAB) تأکید کرد اهالی دنیای فوتبال باید تابع تصمیماتی باشند که کمک داور ویدئویی (VAR) در تشخیص صحنه‌های بحث‌برانگیز بازی اتخاذ می‌کند.
بعد از یک هفته جنجال درباره VAR او اکنون تغییر موضوع داده و می‌گوید لازم است به شیوه‌هایی که کمک داور ویدئویی برای تشخیص صحنه‌های مشکوک استفاده می‌کند احترام گذاشت و اینکه تصمیم‌گیری درباره این صحنه‌ها باید بر اساس تشخیص کمک‌داور ویدئویی باشد نه انتزاعی.
برود گفت: اگر تصاویر VAR که روی آن‌ها خطوط کالیبره شده برای تعیین موقعیت دو بازیکن نشان دهد که یکی از آن‌ها در آفساید است، پس کمک داور ویدئویی باید به کارش برای گزارش آفساید عمل کند، حالا می‌خواهد آن بازیکن یک سانتی‌متر در آفساید باشد. آفساید، آفساید است. در مورد تشخیص آفساید‌ها هیچ گونه ضریب خطا یا محدوده مجاز اشتباه وجود ندارد. هدف این است که کمک داور ویدئویی هرچه سریعتر تشخیص دهد که آیا آفساید بوده یا نه. البته اینطور هم نباید باشد که در هر دقیقه از بازی بابت هر صحنه‌ای این پروسه انجام شود.
دبیرکل IFAB روز دوشنبه هفته گذشته گفته بود که لزومی ندارد چندین دقیقه از وقت بازی صرف بررسی یک صحنه شود که تشخیص آن بسیار سخت است و باید تصمیمی که در ابتدا اتخاذ شده لحاظ شود.

0/5 ( 0 نظر )