یوونتوس، یک قدم جلوتر از مدعیانبه گزارش سایت شرط بندی، از سال ۲۰۱۲ تاکنون، فقط یک بار پیش آمده که سه تیم اول جدول سری A ایتالیا در شروع سال جدید میلادی، فقط سه امتیاز با یکدیگر فاصله داشته باشند، البته این نکته با این حساب در نظر گرفته شده که لاتزیو بازی عقب افتاده خود مقابل ورونا را ببرد و ۳۹ امتیازی شود، اما حتی اگر این اتفاق هم نیفتد سری A ایتالیا در این فصل یکی از فشرده‌ترین جدول‌های سال‌های اخیر را تجربه می‌کند که در آن سه تیم اینتر، یوونتوس و لاتزیو کاملاً در قواره قهرمانی نشان داده‌اند.

روزنامه ایتالیایی «گاتزتا‌دلواسپورت» در گزارش خود نوشته است آنچه که لیگ ایتالیا را حتی از این هم جذاب‌تر می‌کند، این است که این تیم‌ها در پنجره نقل و انتقالات زمستانی خود به تقویت تیم‌های‌شان بپردازند و این رقابت را تا پایان لیگ ادامه دهند. هرچند که تیم‌های دیگر نظیر ناپولی که گتوسو را به‌تازگی به خدمت گرفته است و رم و حتی میلانی که به تقویت تیم خود با خرید بازیکنانی مثل زلاتان پرداخته نیز می‌توانند جذابیت‌های نیم‌فصل دوم را چند برابر کنند. یوونتوس در سوپرجام ایتالیا در ریاض نشان داد نیاز به تقویت دارد، چون مقابل لاتزیو کاملاً مشخص شد از نظر تاکتیکی با ایراد‌های بزرگی مواجه است. این بازیکنان می‌توانند به تقویت ایتالیایی‌ها در نیم‌فصل دوم کمک بیشتری کنند.

اینتر
اینترمیلان به شکل عجیبی در پایان ۲۰۱۹ با مشکل در خط میانی مواجه است و در واقع چهار بازیکن خود را از دست داده: بروزوویچ مصدوم شده و حالا فقط بورخا والروو، پالیاردینی و وسینو در خط میانی هستند و هیچ بازیکن جانشینی هم برای آن‌ها وجود ندارد و کونته عملاً نمی‌تواند طراحی دیگری در خط میانی تیم خود داشته باشد. منتظر ماندن برای خوب شدن سنسی و بارلا هم چندان منطقی نیست به‌ویژه که بازی‌های لیگ اروپا هم برای اینکه در پیش است و فشرده شدن مسابقات در نیم‌فصل دوم به این معنی است که آنتونیو کونته باید خلأ موجود در خط هافبک خود را با خرید بازیکنی مثل ویدال برطرف کند. هافبک شیلیایی گزینه شماره یک اینتری‌هاست و مذاکرات با او هم موفقیت‌آمیز بوده است هرچند هنوز چیزی قطعی نشده است و اگر نراتزوری این بازیکن را هم مثل کولوسفسکی از دست بدهد در فصل نقل و انتقالات، با شکست مواجه شده است. رودریگو دی پائول هافبک آرژانتینی اودینزه هم دیگر گزینه کونته است.

یوونتوس
دیان کولوشوسکی، هافبک جوان و سوئدی آتالانتا یکی از گزینه‌های جذاب نقل و انتقالات در فوتبال ایتالیا بود که در نهایت یوونتوس این بازیکن را به خدمت گرفت و یک گام از سایر تیم‌های مدعی جلوتر افتاد. بنابراین مائوریتسیو ساری، سرمربی یوونتوس دیگر مجبور است با همان بازیکنانی که در اختیار داشت به شیوه آزمون و خطا جلو برود به‌ویژه در ماه ژانویه که او برای سه بازی بنتاکور را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد. پیانیچ هم در خط میانی یوونتوس مدتی است عملکرد خوبی نداشته و بعد از شروع خوب در ابتدای فصل دچار افت فاحشی شده است و نیاز به یک جایگزین دارد. امره جان هم احتمالاً به پاری‌سن‌ژرمن خواهد رفت و البته رابیو هم روی نیمکت یوونتوس است که شاید در نیم‌فصل دوم فرصت بیشتری پیدا کند.

لاتزیو
بیانکوچلستی در حال حاضر اوضاع بهتری نسبت به دو رقیب خود در رقابت قهرمانی دارد. در واقع سیمونه اینزاگی سرمربی لاتزیو شروع کرده به استفاده از بازیکنانی که کمتر در طول فصل به آن‌ها بازی رسیده و در این مورد هم نتایج خوبی برایش حاصل شده است. کاتالدی یکی از این بازیکنانی بود که در سوپرجام ایتالیا نمایش خوبی ارائه کرد و زمینه‌ساز پیروزی لاتزیو و شکست خوردن یوونتوس شد. پارولو هم دیگر بازیکنی است که این فصل بیشتر به‌عنوان بازیکن جانشین فرصت بازی پیدا کرده است، اما هرگاه به زمین آمده مهره‌ای تأثیر‌گذار نشان داده است. مثلث لوکاس لیوا، لوئیس آلبرتو و میلینکوویچ به‌نظر می‌رسد در حال حاضر غیرقابل جانشین باشند و اگر تغییری قرار باشد در خط میانی لاتزیو رخ دهد مربوط به بال‌های کناری و به‌ویژه بال چپ خواهد بود. جاناتان رودریگس ملقب به جونی، وینگر اسپانیایی ۲۸ ساله لاتزیو که مورد توجه چند تیم اسپانیایی نیز قرار دارد ممکن است از جمع شاگردان سیمونه جدا شود. تیم برشا ایتالیا هم مشتری این بازیکن است. ضمن اینکه سفیان کینه و لامین جالو، هافبک تهاجمی گامبیایی که هر دو به‌طور قرضی در تیم سالرنیتانا بازی می‌کنند نیز ممکن است به لاتزیو برگردند.

ناپولی
گتوسو سرمربی جدید ناپولی در بازی مقابل پارما چند تغییر در خط میانی انجام داد، اما مشخص شد که نیاز دارد خط هافبک خود را تقویت کند. او منتظر است که امرابات را در تابستان به خدمت بگیرد و به سیستم ۳-۳-۴ کلاسیک مورد علاقه خود برگردد که البته برای این سیستم کلاسیک به یک هافبک بازیساز کلاسیک نیز احتیاج دارد که احتمالاً برای این منظور او به سراغ باکایوکو بازیکن مورد علاقه خود برود، هافبکی که در میلان نیز همراه گتوسو بود و البته عملکرد درخشانی نیز از خودش نشان نداد. استانیسلاو لوبوتکا هافبک اسلواک تیم سلتاویگو اسپانیا هم یکی دیگر از بازیکنان مورد توجه ناپلی‌هاست که در مورد او توافق‌های اولیه نیز بین دو باشگاه انجام گرفته است و طبق اعلام رسانه‌ها مبلغ ۲۰ میلیون یورو نیز برای او در نظر گرفته شده است. هرچند که تمایل خود بازیکن در این زمینه هنوز مشخص نیست. گتوسو در عین حال باید مشخص کند که کدام بازیکن را از ترکیب تیمش بیرون بگذارد: آلان، زیلینسکی یا فابیان روئیس؟ شواهد حاکی از آن است که سرمربی ناپولی علاقه چندانی به سبک بازی فابیان روئیس ندارد و شاید این هافبک اسپانیایی مجبور به ترک ناپولی شود.

0/5 ( 0 نظر )